Rođen je 1984. godine u Zagrebu, pohađao je II. Gimnaziju u Zagrebu, a studij na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu završio je 2008. godine. S radom na Klinici za ortopediju Kliničkog Bolničkog Centra Zagreb započeo je 2009. godine kao znanstveni novak. Specijalistički ispit položio je u siječnju 2016. godine.
Do sada je objavio više znanstvenih i stručnih radova iz područja ortopedije. Aktivno je sudjelovao na više od 20 znanstvenih skupova u zemlji i inozemstvu.
Dobitnik je stipendija Europskog Društva za Dječju Ortopediju (EPOS), Američke Akademije Ortopeda/Sjevernoameričkog Društva za Dječju Ortopediju (AAOS/POSNA) te Europske Federacije Ortopedije i Traumatologije (EFORT) u sklopu kojih se dodatno educirao iz područja opće i dječje ortopedije u centrima izvrsnosti. U suradnji s timom sastavljenim od kanadskih i američkih ortopeda, pod vodstvom dr. El-Hawarya, dr. Skaggsa i dr. Schwaba dobitnik je znanstvenog projekta Scoliosis Research Society za godinu 2015. koji je baziran na istraživanju ranopojavnih skolioza. Član je uredničkog odbora časopisa Bone & Joint 360, koji izdaje Bone & Joint Journal iz Ujedinjenog Kraljevstva. Recenzent je za nekoliko domaćih i inozemnih medicinskih časopisa.
Završio je niz poslijediplomskih tečajeva I. kategorije s međunarodnim sudjelovanjem iz područja anatomije ortopedskih operacijskih pristupa (Graz, Austrija), dječje ortopedije (Orlando, Florida; Izmir, Turska; Salzburg i Beč, Austrija) te skolioza (Prag, Češka). Također je završio tečaj ultrazvuka dječjeg kuka u organizaciji Klinike za ortopediju.
Za vrijeme specijalizacije stručno i znanstveno se usavršavao u Sjedinjenim Američkim Državama (Hospital for Special Surgery, NY), Kanadi (IWK Health Centre, Halifax), Ujedinjenom Kraljevstvu (Great Ormond Street Hospital – London, Royal Infirmary – Bristol) te Izraelu (Dana-Dwek Hospital, Tel Aviv).
Član je liječničkog tima ragbi reprezentacije RH.

Područja interesa: dječja ortopedija, kralježnica-skolioze, degenerativni procesi velikih zglobova.