Doc. dr. sc. Anamarija Bogović Dijaković, klinička psihologinja studij psihologije je završila na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Poslijediplomski doktorski studij Biomedicine i zdravstva na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu završila je 2013. godine, obranom doktorskog rada „Osobni prostor oboljelih od posttraumatskog stresnog poremećaja“.
Završila je I. i II. stupanj edukacije iz bihevioralno-kognitivnih terapija, a aktualno je u izobrazbi iz grupne analize.
Radila je u domu zdravlja, zatim kao školski psiholog u osnovnim školama, a od 2005. do 2017. u Psihijatrijskoj bolnici “Sveti Ivan” u Zagrebu. Od studenog 2017. radi na Klinici za psihijatriju KBC Sestre Milosrdnice. U lipnju 2015. godine izabrana je u znanstveno-nastavno zvanje docenta i na radno mjesto docenta na Odjelu za psihologiju Hrvatskog katoličkog sveučilišta.
Član je uredništva časopisa Klinička psihologija. Autorica i koautorica je nekoliko radova u indeksiranim časopisima, te je aktivno sudjelovala na više domaćih i stranih kongresa.