Rođen 1954 god. u Splitu gdje je završio osnovno te srednje obrazovanje. Medicinski fakultet završio 1978 god. u Zagrebu. Nakon staža i tri godine rada u primarnoj zaštiti,1983 god. započeo specijalizaciju iz neurokirurgije u Splitu koju je završio 1989 god. u Zagrebu. Od 1988 god. zaposlen u Klinici za neurokirurgiju KBC Zagreb.
Završio doktorski studij na PMF-u Zagreb, smjer Biomedicina.
1999 god. stekao naslov primarijusa.
Tijekom školovanja završio više tečaja i edukacija iz područja pedijatrijske neurokirurgije, hipofizarne kirurgije, kirurgije baze lubanje te onkološke neurokirurgije.
Objavio više od 100 radova, od toga 50 radova u indeksiranim znastvenim časopisima od kojih su 7 u CC – u, te poglavlja u dva medicinska udžbenika. Sudjelovao na više od 50 neurokirurških, neuroloških te ORL kongresa kako domaćih tako i inozemnih.
Trenutačno na poziciji Pročelnika kliničke jedinice operacija, te Voditelj odjela za tumore mozga.

Područje rada: Na temelju neurološke, neurofiziološke ( EMNG ekstremiteta) neuroradiološke ( CT, MSCT i angiografija te MR mozga i kralješnice) obrade vrši neurokirurški pregled te donosi odluku o neurokirurškom zahvatu ili konzervativnoj terapiji uz daljnje praćenje pacijenta. Usko područje rada svodi se na operacije svih patoloških promjena mozga posebice u području lubanjske baze ( adenomi te ostali tumori hipofize, tumori baze lubanje...) koji se uglavnom operiraju endoskopski transnazalno. Također vrši operacije uglavnom svih degenerativnih promjena kralješnice (stenoze, diskus hernije...) te tumora u području kralješnice . Iz područja dječje neurokirurgije operira sve patološke promjene mozga ( hidrocefalus, ciste, tumori...) ali i kongenitalne promjene kralješnice (meningomijelokele...).